• Rýchle odkazy

• ZÁPAS FC KOŠICE – DUKLA B.BYSTRICA

KEDY : 06.04.2024 18:00 – Sobota

KDE : KFA

Náš PROMO KÓD: fcke030. Cena vstupenky po zľave je 2,00€ .

Škola, ktorá si zakúpi najviac vstupeniek, vyhráva nasledovné ceny:

• Darčekovú poukážku na tovar v hodnote 1.000€ od EXIsport na nákup športového sortimentu.
            • Na nasledujúci zápas 13.04.2024
          • História papiera a písma

ŠKD III.A/III.B. História papiera a písma. Ako sa to všetko začalo? Zistili sme, že pomenovanie papier pochádza od slova papyrus. Vyrábal sa z trstiny z ktorej pásy ukladali vedľa seba a na seba. Bol to dlhý proces. Medzi prvé počiatky písma patrí fenické písmo tzv. hieroglyfy, ktoré sa datujú od 1100 pr.n.l. Z nich možno vysledovať mnoho moderných písiem. Rozhodli sme sa, že si to vyskúšame. Vyrobili sme si papyrus podobným postupom prekladania pásov a vyskúšali sme si hieroglyfické písmo s drievkom. Bol to pre nás zážitok.

• Pozvánka na zápis do 1. ročníka

NESTIHLI STE DOD U NÁS?...

Ak už je dôvod akýkoľvek, pozývame predškolákov MŠ spoločne s rodičmi dohodnúť si individuálne stretnutie v našej škole.Ponúkame vám možnosť nazrieť do našej školy a spoznať ako to u nás chodí.TEŠÍME SA NA STRETNUTIE S VAMI!

Kontaktná osoba: Mgr. Anna Diňová, zástupkyňa RŠ pre 1. stupeň

Piatok 29. 3. 2024